O DPS

Dom Pomocy Społecznej położony jest z dala od zgiełku i hałasu. W części miasta otoczonej zielenią i pięknymi widokami.

Nasz Dom to dwupiętrowy budynek, wyposażony w dwie windy i inne udogodnienia dla osób mniej sprawnych takie jak podjazdy dla wózków, poręcze, uchwyty, drzwi automatycznie otwierane.

We wszystkich dostępnych dla Mieszkańców pomieszczeniach zainstalowany jest system przywoławczy dla zapewnienia bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia Mieszkańców. Dom wyposażony jest w instalację przeciwpożarową i telewizję przemysłową. Zielony ogród wokół Domu zachęca do spędzenia wolnego czasu na powietrzu spacerując lub odpoczywając na ławeczce w otoczeniu zadbanego terenu i zieleni. 

Fachowy personel zapewnia naszym Mieszkańcom całodobową pielęgnację i opiekę, w zależności od potrzeb udziela pomocy we wszystkich dziedzinach życia. Doświadczony personel medyczno-opiekuńczy czuwa nad zdrowiem i bezpieczeństwem Mieszkańców.

Pokoje

Oferujemy standardowo wyposażone pokoje. Dostępnych jest 14 pokoi dwuosobowych z łazienką i toaletą, 16 pokoi typu studio dla 32 Mieszkańców ze wspólną łazienką i toaletą, przypadającą na dwie osoby oraz 8 pokoi z ogólnodostępną łazienką i toaletą.  Każdy pokój posiada obszerny balkon, na którym można również wypoczywać i spędzić mile czas w towarzystwie znajomych lub rodziny.

Wyżywienie

W naszej placówce znajduje się nowoczesna kuchnia i stołówka. W kuchni przygotowywane są posiłki zgodnie z  zasadami HACCP i indywidualnymi potrzebami Mieszkańców. W przestronnej stołówce podawane są trzy główne posiłki dziennie odpowiadające wszelkim dietetycznym wymaganiom.

Terapia i rozrywka

W Domu znajdują się takie pomieszczenia jak świetlica, pokój terapii zajęciowej, biblioteka, sala dziennego pobytu. Zajęcia ze specjalistą terapii zajęciowej oraz fizykoterapeutą zachęcają Mieszkańców do aktywności umysłowej i fizycznej a zarazem do przyjemnego spędzania czasu.

Kącik czytelnika, wspólne oglądanie telewizji, słuchanie muzyki, gry umysłowo-zręcznościowe to tylko niektóre propozycje spędzenia wolnego czasu w placówce. Dla wzbogacenia więzi emocjonalnych pomiędzy Mieszkańcami, organizowane są wieczorki tematyczne, imprezy okolicznościowe zgodne z polską kulturą i tradycją. Mieszkańcy naszego Domu spotykają się z mieszkańcami innych domów w ramach organizowanych rozgrywek sportowych i turniejów gier.

Ponadto Mieszkańcy mają do dyspozycji pracownię komputerową, w której znajdują się dwa  komputery z dostępem do Internetu.

Świadczenia rehabilitacyjne

Dom Pomocy Społecznej świadczy usługi w zakresie rehabilitacji. Wykorzystywane są tu gabinety fizykoterapii i kinezyterapii. Wykonywany jest również masaż ręczny. Zabiegi rehabilitacyjne stosowane są z pozytywnym skutkiem w leczeniu schorzeń ortopedycznych, reumatycznych i neurologicznych.

Posługa duszpasterska

W Domu znajduje się kaplica, w której w każdą niedzielę oraz święta odbywają się Msze Święte. Mile widziane i z niecierpliwością wyczekiwane są wizyty duszpasterskie. Spotkania z duszpasterzami owocują Mszą Świętą, modlitwą, rozmową i spowiedzią w kaplicy.